Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim

Zakup nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Utworzono dnia 09.08.2022

Z wielką radością informujemy naszych Czytelników, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim w 2022 roku otrzymała aż 61 850,00 zł. na zakup nowości wydawniczych. Do naszych zbiorów zostaną zakupione książki, audiobooki oraz usługa zdalnego dostępu do  książek w formacie e-booków (platforma Legimi oraz EmpikGo)

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".

W dniu 11 lipca 2022 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
Instytucje, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą od dziś rozpocząć realizację zadania w części dotyczącej dofinansowania.