Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biuro Programu "Niepodległa"

DZIĘKI DOTACJOM REALIZUJEMY PROJEKTY

Projekty realizowane dzięki dofinansowaniu BPN

 

Logo BPN

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna została beneficjentem Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na 2023 rok i uzyskała dofinansowanie na kwotę 27 200 zł. Do programu złożone zostało łącznie 1191 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 163 wnioskodawców – 83 samorządowe instytucje kultury i 80 organizacji pozarządowych. Łączna kwota zarezerwowana na realizację projektów wyniosła 6 milionów złotych.

W związku z realizacją projektu "Dwie dekady – Maestria międzywojnia" od czerwca do października 2023 roku zostały zaplanowane interesujące wydarzenia, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Przed nami spotkania z pisarzami, seanse filmowe, wystawa, konkurs, koncert zespołu BODO oraz spotkanie muzyczne ze Stanisławą Celińską. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”


Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim została beneficjentem Programu Dotacyjnego Symbole Narodowe RP na 2023 rok i uzyskała dofinansowanie na kwotę 20 000 zł.

W związku z realizacją projektu "Symbolem opowiedziane" od czerwca do września 2023 roku zostały zaplanowane interesujące wydarzenia, na które już teraz serdecznie zapraszamy:

  1. Konkurs fotograficzny pn. „Symbole narodowe w obiektywie” - skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
  2. Wystawa „Polskie Symbole Narodowe” - przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.
  3. Koncert pieśni patriotycznych pn. „Powrót do Ojczyzny”.
  4. Pokaz laserowy prezentujący tematykę symboli narodowych.

Koordynatorem projektu jest Edyta Pachulska.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”


Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna została beneficjentem Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864” na 2023 rok i uzyskała dofinansowanie na kwotę 26 000 zł. Dofinansowanie otrzymało 130 wnioskodawców – 85 samorządowych instytucji kultury i 45 NGO. Łączna kwota zarezerwowana na realizację projektów wyniosła 4,5 miliona złotych. W związku z realizacją projektu "Viae libertatis" od marca do października 2023 roku zostały zaplanowane interesujące wydarzenia, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Przed nami konkursy, spotkania, wystawy oraz piknik historyczny. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”


Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w 2020 r. realizuje projekt pn. „Sztuka Niepodległości” dofinansowany w całości ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej # wiktoria 1920”.

Zadanie „Sztuka Niepodległości” to projekt o charakterze edukacyjnym, upowszechniający wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę przez pryzmat działań legionowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Zadaniu przyświeca chęć zapisania w pamięci zbiorowej piotrkowian roli, jaką odegrała Bitwa Warszawska z 1920 r. w utrzymaniu dopiero co odzyskanej wolności. Zadanie składa się z dwóch głównych działań - bezpłatnej projekcji kinowej filmów związanych z Bitwą Warszawską i Legionami Polskimi oraz koncertu melodii dwudziestolecia międzywojennego. Główną ideą zadania „Sztuka Niepodległości” jest popularyzacja wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości, wzmocnienie poczucia wspólnoty lokalnej i państwowej poprzez wspólne i aktywne świętowanie odzyskania niepodległości.

Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 19 940,00 zł.

Koordynatorem projektu „Sztuka Niepodległości” jest Ewa Barczyk.


 

Mediateka 800-lecia

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3

97-300 Piotrków Trybunalski

 

Ikona facebook-a.   Ikona twitter-a.   Ikona instagram-a.   Ikona youtube-a.   Ikona tiktok-a.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Nardodowego      biblioteka narodowa      Instytut książki      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa       politechnika częstochowska    centrum nauki kopernik    Link do depozytu bibliotecznego.        Link do stowarzyszenia SPIN      Link do Polskiego Związku Bibliotek.