Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Strefa Innowacji

GRANT FUNDACJI SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO

Strefa Innowacji w Piotrkowie Trybunalskim

logo FRSI

logo Strefa InnowacjiStrefa Innowacji to przestrzeń dla młodych ludzi, która ma sprzyjać zabawie i rozwojowi. Jest to miejsce spotkań otwarte na potrzeby i oczekiwania młodego człowieka. Celem piotrkowskiej Strefy Innowacji jest możliwość realizacji zainteresowań, samorozwój. Jest to bezpieczne miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji. W trakcie realizacji zadania przeprowadzono warsztaty z zakresu robotyki i spotkania filmowe „Stop KLATKA” dla dzieci.

Na realizację projektu biblioteka otrzymała w 2015 r. grant w wysokości 10.000 zł z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W wyniku realizacji zadania zakupiono:

  • 1 zestaw klocków Lego Wedo z pakietem edukacyjnym  do samodzielnego budowania robotów;
  • 4 miniroboty;
  • 1 robota Lego Mindstroms EV3 z pakietem edukacyjnym;
  • 2 zestawy LOFI ROBOTA,
  • 3 spotkania filmowe „Stop KLATKA” dla dzieci - do realizacji działania zakupiono wyposażenie:  telewizor 43” i uchwyt do telewizora oraz opłacono licencję uprawniającą do publicznego odtwarzania filmów.

Przeprowadzono 4 warsztaty, 1 pokaz i 1 szkolenie z wykorzystaniem ww. zestawów.


 

Mediateka 800-lecia

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3

97-300 Piotrków Trybunalski

 

Ikona facebook-a.   Ikona twitter-a.   Ikona instagram-a.   Ikona youtube-a.   Ikona tiktok-a.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Nardodowego      biblioteka narodowa      Instytut książki      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa       politechnika częstochowska    centrum nauki kopernik    Link do depozytu bibliotecznego.        Link do stowarzyszenia SPIN      Link do Polskiego Związku Bibliotek.