Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundacja Orange

ORANGE DLA BIBLIOTEK

 

logo Fundacja Orange

Dostęp do internetu to dzisiaj dla wielu z nas rzecz oczywista. I taką też stał się dla polskich bibliotek - również tych z małych miast i wsi. Chcemy, aby zarówno najmłodsi, jak i najstarsi jak najczęściej do nich zaglądali i dzięki temu mieli szersze okno na świat.

W ramach programu Orange dla Bibliotek w latach 2009-2015 Fundacja Orange wspierała biblioteki w przemianie w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacji, kultury i edukacji. Dotacje na internetyzację oraz działania edukacyjne sprawiły, że stały się one właśnie takimi miejscami dzięki czemu zyskały nowych użytkowników. W programie wzięło udział ponad 3300 placówek w całej Polsce.

Każdego roku z bezpłatnego dostępu do Internetu w bibliotekach korzystało 5 mln użytkowników.

We współpracy z wolontariuszami Fundacja prowadziła w bibliotekach kursy dla dzieci i dla seniorów stawiających pierwsze kroki w cyfrowym świecie - po to, aby internet stał się ich sojusznikiem w codziennym życiu. Najmłodszych gości bibliotek uczyła zasad bezpiecznego korzystania z sieci, a pracownikom dostarczała materiały edukacyjne do prowadzenia w swojej placówce zajęć na temat świadomego korzystania z internetu.

Fundacja wspierała biblioteki w działaniach edukacyjno-społecznych z wykorzystaniem nowych mediów, dzięki czemu inicjują one projekty na rzecz społeczności lokalnej i włączają mieszkańców do wspólnych działań.

Program realizowany był na podstawie porozumienia zawartego w 2009 roku pomiędzy Orange Polska, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

DOTACJE FUNDACJI ORANGE DLA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. ADAMA PRÓCHNIKA

 ROK

KWOTA

 2013

9 021, 12

 2014

6 365, 55

 2015

2 780, 55


 

Mediateka 800-lecia

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3

97-300 Piotrków Trybunalski

 

Ikona facebook-a.   Ikona twitter-a.   Ikona instagram-a.   Ikona youtube-a.   Ikona tiktok-a.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Nardodowego      biblioteka narodowa      Instytut książki      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa       politechnika częstochowska    centrum nauki kopernik    Link do depozytu bibliotecznego.        Link do stowarzyszenia SPIN      Link do Polskiego Związku Bibliotek.