„Włoskie impresje” – wystawa grafik Małgorzaty Pszenicznej

Utworzono dnia 30.03.2016, 08:59

04.04.2016 - 30.04.2016

„Włoskie impresje” – wystawa grafiki, akwaforta, akwatinta, litorgrafia, seriografia Małgorzaty Pszenicznej.

Małgorzata Pszeniczna urodziła się w 1959 roku. Ukończyła wychowanie plastyczne na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, specjalizując się w malarstwie w pracowni Mieczysława Hermana. Jej zainteresowanie grafiką było żywe już w tym okresie studiów. Równolegle z pracownią malarską uczęszczała na zajęcia pracowni litograficznej Piotra Lecha i Danuty Kołwzan - Nowickiej. Po ukończeniu studiów w Lublinie artystka kontynuowała studia w Urbino we Włoszech. To środowisko artystyczne słynęło z tradycji akwaforty, akwatinty oraz z grafiki książkowej. Większość prac zaprezentowanych na tej wystawie pochodzi z tego okresu, niektóre zaś prace są z okresu studiów w Lublinie. Obecnie Małgorzata Pszeniczna poświęca się pracy pedagogicznej ucząc w szkole podstawowej oraz wykładając wiedzę o kulturze dla słuchaczy szkoły policealnej.

Wystawę grafik Małgorzaty Pszenicznej można oglądać w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29 do 30 kwietnia 2016 r.

• Ikona facebook-a.
  • Ikona twitter-a.