Dział Informacyjno-Regionalny z Czytelnią

Do podstawowych zadań Działu Informacyjno-Regionalnego z Czytelnią należy obsługa informacyjna użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim polegająca na udostępnianiu zbiorów oraz udzielaniu informacji w oparciu o zbiory ogólne, specjalne i regionalne, księgozbiór podręczny, kartoteki oraz bazy danych. W dziale gromadzone są i udostępniane książki i czasopisma z różnych dziedzin wiedzy, książki i czasopisma wydane w XIX w. i na początku XX w. W czytelni znajdują się bogate i różnorodne zbiory związane z Piotrkowem Trybunalskim i ziemią piotrkowską (książki, mapy, czasopisma lokalne i regionalne, pocztówki, fotografie, dokumenty życia społecznego). Do dyspozycji czytelników mamy stanowisko do odsłuchu płyt analogowych zgromadzonych w naszej bibliotece oraz stanowisko do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Academica a także stanowiska internetowe.

Grudzień 2020

Znajdź nas na: