Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa”

Utworzono dnia 20.10.2021

Było poetycko, emocjonalnie i nastrojowo…
XIII Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa” odbył się 20 października 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. W tegorocznej edycji zatytułowanej „Tragedia sztokholmska” poświęconej wierszom Wisławy Szymborskiej, zaprezentowało się 30 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Piotrkowska Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
Jury, któremu przewodniczyła Lucyna Jakubczyk po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło – ze względu na bardzo wyrównany poziom występów – nie uwzględniać w werdykcie podziału na kategorie wiekowe. Jedna uczestniczka przysłała prezentację drogą elektroniczną, ponieważ dzień wcześniej została objęta kwarantanną. Jury uznało sytuację losową i dopuściło nagranie do konkursu. Po obejrzeniu wszystkich recytacji jury przyznało:
I miejsce – Julii Gątkowskiej (Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej)
II miejsce – Monice Cecotce (IV LO w Piotrkowie Trybunalskim)
III miejsce – Telimenie Kwaśniak (Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy)
Ponadto swoją Nagrodę przyznało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a trafiła ona do Dawida Matyszewskiego (Sulejów). Laureaci otrzymali dyplomy za przyznane miejsca, książki oraz karty podarunkowe do znanej sieci sklepów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki za udział w konkursie.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Laureatom jeszcze raz gratulujemy!

 

Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa”

Utworzono dnia 20.10.2021, 14:56

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

Instagram

YouTube

logo TikTok

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

https://www.piotrkow.pl/

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1003

W poprzednim tygodniu: 1929

W tym miesiącu: 5321

W poprzednim miesiącu: 7359

Wszystkich: 400786