Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Emocje zakute w słowa - Strofy w romantycznej odsłonie

Utworzono dnia 07.11.2016, 14:39

Strofy w romantycznej odsłonie

Zakończyła się dziewiąta edycja Turnieju Recytatorskiego z serii „Emocje zakute w słowa”.

Na tegoroczny Turniej pod hasłem: „Strofy w romantycznej odsłonie” zgłoszono 70 uczestników z 23 placówek oświatowych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego.

Przesłuchania uczniów zgłoszonych do Turnieju oraz podsumowanie wyników  odbyły się 28 października 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacja i „wywiedzione ze słowa”.

Wyniki Turnieju:

- w kategorii szkół gimnazjalnych:

Recytacja:

I miejsce – Michał Cienkowski- Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim; Natalia Goska – Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim;

II miejsce – Julia Maciążek – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim; Martyna Trojanowska – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim; Urszula Margas – Gimnazjum w Ręcznie;

III miejsce – Wiktoria Firmowska – Gimnazjum w Sulejowie; Julia Dramińska – Gimnazjum w Wolborzu;

Wyróżnienia:

  1. Michał Zelcer - Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  2. Zuzanna Rumik – Gimnazjum w Gorzkowicach;
  3. Oskar Kotlicki -  Zespół Szkół w Srocku;
  4. Mikołaj Badek  -  Zespół Szkół w Srocku;
  5. Natalia Krawczyk – Gimnazjum w Przygłowie;
  6. Daniel Chanow – Gimnazjum w Wolborzu;
  7. Aleksandra Cieślak – Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
  8. Maria Urzędowska - Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
  9. Nadia Kozłowska - Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
  10. Zuzanna Przybylska – Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim;
  11.   Bartosz Żak – Gimnazjum w Ręcznie;

Wywiedzione ze słowa:

Wyróżnienie Specjalne – Natalia Mamrot – Gimnazjum w Dąbrowie n/Czarną;

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Recytacja:

I miejsce – Robert Alberciak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim; Karolina Mierzejewska – V Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;

II miejsce – Kinga Piera - V Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Jakub Sęk – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Rafał Litych – Zespół Szkół Pondagimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;

III miejsce – Martyna Krasoń – III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Adrianna Stachowska – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;

Wyróżnienia:

  1. Julia Kafar – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
  2. Piotr Stobiecki - I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
  3. Justyna Balcerzyk – Zespół Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
  4. Oliwia Szadkowska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim;

Wywiedzione ze słowa:

I miejsce – Adrianna Czechowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;

III miejsce – Anna Pisarek – IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;