Emocje zakute w słowa - Strofy w romantycznej odsłonie
Strofy w romantycznej odsłonie
Zakończyła się dziewiąta edycja Turnieju Recytatorskiego z serii „Emocje zakute w słowa”.
Na tegoroczny Turniej pod hasłem: „Strofy w romantycznej odsłonie” zgłoszono 70 uczestników z 23 placówek oświatowych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego.
Przesłuchania uczniów zgłoszonych do Turnieju oraz podsumowanie wyników odbyły się 28 października 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacja i „wywiedzione ze słowa”.
Wyniki Turnieju:
- w kategorii szkół gimnazjalnych:
Recytacja:
I miejsce – Michał Cienkowski- Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim; Natalia Goska – Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim;
II miejsce – Julia Maciążek – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim; Martyna Trojanowska – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim; Urszula Margas – Gimnazjum w Ręcznie;
III miejsce – Wiktoria Firmowska – Gimnazjum w Sulejowie; Julia Dramińska – Gimnazjum w Wolborzu;
Wyróżnienia:
- Michał Zelcer - Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
- Zuzanna Rumik – Gimnazjum w Gorzkowicach;
- Oskar Kotlicki - Zespół Szkół w Srocku;
- Mikołaj Badek - Zespół Szkół w Srocku;
- Natalia Krawczyk – Gimnazjum w Przygłowie;
- Daniel Chanow – Gimnazjum w Wolborzu;
- Aleksandra Cieślak – Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
- Maria Urzędowska - Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
- Nadia Kozłowska - Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
- Zuzanna Przybylska – Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim;
- Bartosz Żak – Gimnazjum w Ręcznie;
Wywiedzione ze słowa:
Wyróżnienie Specjalne – Natalia Mamrot – Gimnazjum w Dąbrowie n/Czarną;
- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Recytacja:
I miejsce – Robert Alberciak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim; Karolina Mierzejewska – V Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
II miejsce – Kinga Piera - V Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Jakub Sęk – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Rafał Litych – Zespół Szkół Pondagimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
III miejsce – Martyna Krasoń – III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim; Adrianna Stachowska – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
Wyróżnienia:
- Julia Kafar – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
- Piotr Stobiecki - I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
- Justyna Balcerzyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
- Oliwia Szadkowska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim;
Wywiedzione ze słowa:
I miejsce – Adrianna Czechowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
III miejsce – Anna Pisarek – IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;