Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

 

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, to małe centrum nauki intrygujące, pobudzające wyobraźnię i zachęcające do eksperymentowania. SOWA w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia jest pierwszą w Polsce, pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

SOWA to strefa zabawy i eksperymentów. Na naszej wystawie nie znajdziecie napisu „NIE DOTYKAĆ”. Wszystkiego musicie dotknąć, sprawdzić, przekręcić – aby uruchomić eksponat. Obecnie wystawa składa się 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół CNK. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne eksponaty oraz Majsternia czyli miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli” (szczegóły już wkrótce).
 
Cennik oraz Regulamin w załącznikach poniżej. Bilety można zakupić w Dziale Animacji i Promocji.
 
Godziny otwarcia: 8:00-20:00 od poniedziałku do soboty (ostatnie wejście na wystawę o godz. 18:30). Zapraszamy do zwiedzania!
 
Kontakt od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-20:00:
tel. 44 681 40 60 wew. 24
e-mail: promocja@biblioteka.piotrkow.pl
 
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstała w ramach inicjatywy SOWA. Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.
 

AKTUALNOŚCI:

ZAŁĄCZNIKI:

								

Cennik

Utworzono dnia 02.10.2021, 10:08

Regulamin

Utworzono dnia 02.10.2021, 09:47