Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktywna młodzież EU

Utworzono dnia 25.11.2022

24 listopada w Mediatece 800-lecia odbyła się edukacyjna gra obywatelska „Aktywna Młodzież EU” w  programie ERASMUS+,  której tematem były postawy obywatelskie oraz wiedza o demokracji. Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu musiała wykazać się wiedzą na temat europejskiej wspólnoty, zmierzyć się ze współczesną falą fake newsów i przeprowadzić sondę obywatelską. Odbyły się także warsztaty dla młodzieży podczas których dyskutowano o formach aktywności obywatelskiej i pomysłach na zwiększenie udziału obywateli w wyborach lokalnych, krajowych i europejskich.

 

Akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie KreAktywni z udziałem Stowarzyszenia EURO-CENTRUM w ramach projektu "Aktywizacja oraz uświadamianie osób w wieku 16-30 lat w temacie wykonywania obowiązków obywatelskich" o numerze 2021-1-PL01-KA154-YOU-000008592 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

  

Mediateka 800-lecia

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3

97-300 Piotrków Trybunalski

 

Ikona facebook-a.   Ikona twitter-a.   Ikona instagram-a.   Ikona youtube-a.   Ikona tiktok-a.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Nardodowego      biblioteka narodowa      Instytut książki      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa       politechnika częstochowska    centrum nauki kopernik    Link do depozytu bibliotecznego.        Link do stowarzyszenia SPIN      Link do Polskiego Związku Bibliotek.