Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim

XVII Powiatowy Konkurs Literacki - Anioły są wśród nas

Utworzono dnia 22.11.2016, 09:04

Anioły są wśród nas - rozstrzygnięcie XVII Powiatowego Konkursu Literackiego

Anioł – zwiastun, wysłannik, ten który chroni i służy nam pomocą. Wystarczy zamknąć oczy, pomyśleć, zawołać i poprosić, a przybędzie i otoczy nas swoją nieograniczoną dozą miłości. Autorzy prac konkursowych opisują swoje Anioły jako silną moc, pozytywną energię istniejącą w naszym życiu, wspierającą w nieszczęściu, niosące pociechę i wskazujące prawidłową drogę życia.

Anielski temat zafascynował młodzież, na konkurs przesłano 74 prace ze szkół i bibliotek publicznych Powiatu Piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego. Wręczenie nagród nastąpiło 18 listopada 2016 r.

Komisja Konkursowa  dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych zgodnie z założeniami regulaminowymi i przyznała nagrody i wyróżnienia w kategoriach :

SZKOŁY GIMNAZJALNE:

I nagroda  -  Karolina Rudecka  – Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowi;

II nagroda – Julia Chęcińska  - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie  Trybunalskim, Martyna Łęcka – Publiczne Gimnazjum  w Dąbrowie n/Czarną;

III nagroda – Nadia Łaska – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, Aleksandra Głowacka – Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim, Weronika Rubajczyk – Zespół Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim, Angelika Kubera – Gimnazjum w Szydłowie, Zuzanna Stępnicka – Zespół szkolno-Gimnazjalny w  Czarnocinie;

Wyróżnienia:

  1. Michał Zelcer – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  2. Dominika Świstak – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  3. Katarzyna Włodarczyk – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  4. Mateusz Nożownik – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  5. Nadia Cebula – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  6. Zuzanna Krasoń – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  7. Weronika Horenda – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  8. Wojciech Budziński – Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  9. Patrycja Goska - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  10. Patrycja Wojciechowska – Zespół Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim;
  11. Martyna Ogrodniczak - Zespół Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim;
  12. Sandra Drożdż – Zespół Szkół w Srocku;
  13. Katarzyna Jasińska – Gimnazjum w Szydłowie;
  14. Malwina Łągwa - Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie ;
  15. Angelika Malicka – Gimnazjum w Gomulinie;
  16. Justyna Jóźwik – Gimnazjum w Gomulinie;
  17.  Julia Staniewska - Gimnazjum w Gomulinie;
  18. Anna Gładysz – Gimnazjum Moszczenicy;
  19. Julia Klęska – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Niechcicach;
  20. Karolina Sitek – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Niechcicach;
  21. Katarzyna Wiernicka – Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzkowicach.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I nagroda – Sylwia Hoffman – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;

II nagroda – Matylda Grzybowska – IV liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie  Trybunalskim;

III nagroda – Luiza Błaszczyk - I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;

Wyróżnienia:

  1. Weronika Kabzińska - I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
  2. Karolina Wiśniewska – II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
  3. Eryk Zywert – III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim;
  4. Izabela Adamus – Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie;
  5. Natalia Grabowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim;
  6. Anita Famulska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim;
  7. Wiktoria Joachimiak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim;
  8. Konrad Stępień – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim;
  9. Iga Krzaczyńska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim;
  10. Aleksandra Wojtczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim;
  11. Klaudia Kowalewska -  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim;

Nagrodę Specjalną piotrkowskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymał Dawid Radziszewski, uczeń Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim za niebanalne  ujęcie tematu pracy, ciekawe spostrzeżenia dotyczące charakterów ludzkich i sprawne posługiwanie się współczesną polszczyzną.

W ramach podsumowania konkursu Witold Stawski opowiedział historie o swoich Aniołach podróżnych, które napotykał w trakcie wędrówek po świecie. Opowieści połączył z prezentacją pięknych fotografii ze szlaków podróżnych i czytaniem własnych wierszy o napotykanych w swoim życiu ludziach – aniołach.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

Instagram

YouTube

logo TikTok

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

https://www.piotrkow.pl/