Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim

Zakup nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Utworzono dnia 20.10.2021

Z wielką radością informujemy naszych czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała aż 57 tysięcy na zakup nowości wydawniczych. Do naszych zbiorów zostaną zakupione książki oraz audiobooki. Środki pozyskane ze wsparcia NPRCz 2.0. będą przeznaczone zarówno na zakup pozycji z literatury pięknej (polskiej i obcej), reportaży, poradników. Z dotacji zostaną także zakupione lektury szkolne, literatura dla dzieci i młodzieży oraz książeczki dla najmłodszych. Nasza oferta będzie także uzupełniona o nowe audiobooki, tak chętnie wypożyczane przez naszych czytelników.

 

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek
w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".

 

W dniu 14 października 2021 roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
Instytucje, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą od dziś rozpocząć realizację zadania w części dotyczącej dofinansowania.

 

Kalendarium

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

Instagram

YouTube

logo TikTok

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

https://www.piotrkow.pl/

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 169

W poprzednim tygodniu: 1472

W tym miesiącu: 3340

W poprzednim miesiącu: 8023

Wszystkich: 457021

Wirtualny spacer po Filii nr 1 MBP