Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa plenerowa „W powstańczej walce i plebiscytowej służbie. Harcerstwo na Śląsku 1919‒1921”

Utworzono dnia 21.09.2021

Hufiec ZHP Piotrków Trybunalski , dzięki uprzejmości Mediateki 800-lecia, serdecznie zaprasza na wystawę plenerową „W powstańczej walce i plebiscytowej służbie. Harcerstwo na Śląsku 1919‒1921”.

Na 24 wielkoformatowych modułach w sposób narracyjny, z wykorzystaniem wielu reprodukcji archiwalnych dokumentów i fotografii, przedstawia udział harcerzy i harcerek w walkach o polskość Śląska. Wystawa eksponuje działania harcerek i harcerzy w trzech powstaniach, a także ich aktywność w okresie przygotowywania plebiscytu. Na wystawie prezentujemy zarówno działania zorganizowane wówczas przez struktury Związku Harcerstwa Polskiego, jak i indywidualne losy harcerzy, którzy przystępowali do walki powodowani potrzebą serca i przywiązaniem do rodzinnej śląskiej ziemi, odruchem solidarności z mieszkańcami Śląska, dążeniem do odbudowania Ojczyzny lub zabezpieczenia jej granic.

Projekt, którego częścią jest wystawa, przygotowała Chorągiew Łódzka ZHP we współpracy z Chorągwią Śląską ZHP i Wydawnictwem Marron, a współfinansowało go Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Wystawę można oglądać codziennie przed budynkiem Mediateki 800-lecia aż do 4 października 2021

 

 

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

Instagram

YouTube

logo TikTok

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

https://www.piotrkow.pl/

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1003

W poprzednim tygodniu: 1929

W tym miesiącu: 5321

W poprzednim miesiącu: 7359

Wszystkich: 400786