Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie pn. „Emocjonalne drogowskazy” dla rodziców młodszych dzieci

Utworzono dnia 11.05.2022
Serdecznie zapraszamy RODZICÓW młodszych dzieci na spotkanie pn. „Emocjonalne drogowskazy”, którego gościem specjalnym będzie dr Aleksandra Piotrowska.
Podczas spotkania rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak niwelować negatywne emocje u dzieci, w jaki sposób wywołać pozytywne uczucia, pomagać w zrozumieniu własnych trudności oraz jak wspólnie znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi. Uzyskają wiedzę jak stać się mądrym przewodnikiem pomagającym dziecku odkrywać otaczający świat. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych, w której poruszany jest temat uczuć i emocji.
Dr Aleksandra Piotrowska jest znanym i cenionym doktorem psychologii, pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowy czytelnik literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwójki dzieci i babcia dwójki wnucząt.
Spotkanie odbędzie się 20 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Mediatece 800-lecia w ramach projektu „Emocjonalny pożeracz książek”.
Liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatną wejściówkę można odebrać w Mediatece lub w Filii Nr 1 MBP.
_______________________
Projekt realizowany w ramach programu Promocja czytelnictwa dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.