Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Monografia Piotrkowa Trybunalskiego-promocja książki

Utworzono dnia 23.01.2018

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego, która odbędzie się 30 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych, ul. Jerozolimska 29. Materiały do książki zebrał, odczytał rękopis oraz opatrzył wprowadzeniem Piotr Głowacki.

„Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” to kolejna publikacja dotycząca historii Piotrkowa Trybunalskiego, wzbogacająca dotychczasowy zasób wiedzy o mieście.

Jest to książka, która ocali od zapomnienia najważniejsze dzieło Michała Rawity-Witanowskiego, które do tej pory pozostawało w formie rękopisu.

„Krajoznawcza i regionalna spuścizna Witanowskiego w znacznej mierze doczekała się wielu publikacji oraz wznowień drukiem. Niestety w rękopisie pozostawało do tej pory najcenniejsze dzieło - „diament” w twórczości Michała Rawity-Witanowskiego pt. „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego”. Dlaczego diament, a nie brylant ? Ponieważ autor pozostawił ten tekst w brudnopisie, nie wydając drukiem tego monumentalnego dzieła.” (z Wprowadzenia Piotra Głowackiego)

Książka powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego 1217-2017”. Współorganizatorem obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski.

Plakat

Utworzono dnia 23.01.2018, 12:12

Znajdź nas na:

Facebook

Twitter

 

w.bibliotece.pl

 

ePUAP

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 943

W poprzednim tygodniu: 1205

W tym miesiącu: 3093

W poprzednim miesiącu: 4400

Wszystkich: 144415