Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MEDIATEKA

 

Mediateka czyli multimedialna biblioteka powstająca na placu Pofranciszkańskim będzie miejscem spotkań, integracji, nauki i wymiany kulturalnej.

W murach biblioteki znajdą się wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, mediateka, pracownia multimedialna, pracownia autolektorów, magazyn książki mówionej czy pracownia gier komputerowych.

Dzięki nowemu budynkowi chcemy stać się lokalnym centrum wiedzy i kultury z wolnym dostępem do zbiorów. Miejscem wielofunkcyjnym i estetycznym. Pragniemy połączyć tradycję ze współczesnością, stając się przystanią dla wszystkich mieszkańców miasta.

Czytelnicy zyskają nieograniczony dostęp do księgozbioru czy też księgomaty umożliwiające wypożyczanie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Mediateka to 2 kondygnacje w pełni przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych. To demokratyczna przestrzeń usługowa o zróżnicowanych funkcjach z powierzchnią użytkową 5346,53 m2.

MEDIATEKA – miejsce na wszystko - miejsce dla wszystkich - wszystko na miejscu!

Zachęcamy także do obejrzenia wywiadu z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, w którym opowiadał m.in. o korzyściach z budowy obiektu i jego wyposażeniu oraz reportażu Telewizji Piotrków dotyczącego Miediateki:

ROZMOWA DNIA Z PREZYDENTEM KRZYSZTOFEM CHOJNIAKIEM

MEDIATEKA CENTRUM NAUKI I KULTURY - wideo

Mediateka

Utworzono dnia 10.01.2018, 13:53