Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Niesamowite opowieści o historycznej treści

Utworzono dnia 07.12.2017, 11:34

„Niesamowite opowieści o historycznej treści” – przeczytane, ocenione i nagrodzone…

Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu literackiego odbyło się 23 listopada  2017 r. o  godz. 10.00  z udziałem gości zaproszonych, wszystkich uczestników konkursu, bibliotekarzy i nauczycieli. 

Na konkurs nadesłano prace ze szkół z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego. Ogółem na XVIII edycję Powiatowego Konkursu Literackiego przesłano 86 opowieści z 31 instytucji oświatowych i kulturalnych.

Oceniano je w zakresie: zgodność treści z tematem, stopień samodzielności, indywidualizm i oryginalność ujęcia tematu, poprawność kompozycyjna, uporządkowany układ treści, spójność tekstu, dobór słownictwa, poprawność leksykalna, frazeologiczna i gramatyczna, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna.

Podstawą opisanych historii był Piotrków Trybunalski oraz miejscowości Powiatu Piotrkowskiego.

Komentarz na temat przebiegu konkursu przedstawili jurorzy: Monika Kauc i Witold Stawski.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali :

W kategorii wiekowej 13 – 16 lat:

I nagroda  -  Andrzej Zdulski  – Publiczne Gimnazjum w Tomawie; Julia Skrobek - Publiczne Gimnazjum w Tomawie;

II nagroda – Maria Rusin – Szkoła Podstawowa Nr 12 w Piotrkowie Tryb.; Maja Olczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Piotrkowie Tryb.;

III nagroda – Dawid Radziszewski –  V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Tryb.;

Wyróżnienia:

Patrycja Głowacka – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Piotrkowie Tryb,;

Wiktoria Żuber – Katolicka Szkoła Podstawowa św. Jana Bosko w Piotrkowie Tryb.;

Natalia Świtaj - V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Tryb

Antoni Krupa - V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Tryb

Sara Krzynowska – Szkoła Podstawowa w Srocku;

Michał Tuzikiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Piotrkowie Tryb,;

Julia Chęcińska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piotrkowie Tryb.;

Iga Stachowiak – Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Tryb.;

Dorota Spas – Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Tryb.;

Paulina Wojtyła - Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Tryb.;

Karolina Janocha – Szkoła Podstawowa w Krzemieniewicach;

Ada Możdżeń – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Piotrkowie Tryb.;

Karolina Sitek – Szkoła Podstawowa w Niechcicach.

Nagrodę Specjalną piotrkowskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymała Angelika Kubera z Gimnazjum w Szydłowie za niebanalne ujęcie tematu pracy, ciekawą narrację oraz sprawne posługiwanie się współczesną polszczyzną.

W kategorii wiekowej 17 – 19 lat:

I nagroda – Damian Kowalski – Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Tryb.;

Michalina Ciach - I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.; / ufundowana przez piotrkowski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich –  za niebanalne ujęcie tematu pracy, ciekawą narrację oraz sprawne posługiwanie się współczesną polszczyzną/.

II nagroda – Justyna Maciaszczyk – II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.;

III nagroda –Natalia Szewczyk – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach.

Wyróżnienia :

Aleksandra Wadlewska - II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.;

Wiktoria Ciuba - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Piotrkowie Tryb.;

Izabela Adamus - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie;

Blanka Zasowska – Zespół  Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

Prelekcję na temat powstania miasta Piotrkowa wygłosił Piotr Gajda – archeolog z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zabytków Ziemi Piotrkowskiej oraz radny Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.